WYCIECZKI PIOTRA

Dwa lata temu ukończyłem kurs dla pilotów wycieczek organizowany przez organizację TATIS z Poznania, a egzamin końcowy zdawaliśmy w Niemczech, podczas wyjazdu szkoleniowego. Spodobał mi się pomysł, aby organizować wypady dla grup 10-15 osobowych w ciekawe zakątki świata, w pierwszej kolejności w takie, które miały styczność ze mną, gdzie każde miejsce budzi we mnie wiele przeżytych historii.

Potrzeby turystyczne z roku na rok rosną, na rynku działa już wiele biur podróży, niektóre z nich znam dość dobrze i organizują kilkunastoosobowe wypady, więc masz w czym wybierać. Ale jeśli, Mój Drogi, chciałbyś wybrać się ze mną na konkretną eskapadę, to napisz do mnie. Może zbierze się grupa osób dla której opracuję założenia wspaniałej wycieczki. Pobędziemy trochę ze sobą, oderwiemy się od rzeczywistości, tak jak ja na tym zdjęciu na dole, pogadamy, pobalujemy i zobaczymy co w świecie piszczy. Pamiętaj, że moje wycieczki nie są „last minute”, więc musimy zaplanować je z wyprzedzeniem i nie polegają na „zaliczaniu” zabytków bez wytchnienia. Póki co, są jedynie otwartą ideą, a od nas tylko zależy czy będą zrealizowane i w jaki sposób ?

Co chciałbym zrobić na początek ?

Zacznę od trasy do Stanów Zjednoczonych na wschodnie wybrzeże. Zaczynamy od Nowego Jorku, a kończymy na Florydzie, na Key West, gdzie poplażujemy 2-3 dni i potem odprężeni wrócimy do kraju. Trasa będzie zorganizowana śladami książki „Moja Karolina”, odwiedzimy te same miejsca, które są w niej opisane, prześledzimy jak narodziły się Stany Zjednoczone ? Będzie o potędze Nowego Jorku, a potem przejedziemy przez nisko zabudowany Waszyngton, kolonie Jamestown i Wiliamsburg, Filadelfię, gdzie narodziła się słynna Deklaracja Niepodległości, przez Ritchmond – stolicę Konfederatów, a potem Karolinę Północną, Karolinę Południową, wraz z ich atrakcjami. Będziemy jeść w fajnych miejscach, zobaczymy mecz hokeja, będziemy łowić ryby na Golfsztromie. Potem udamy się do Atlanty i muzeum coca-coli, a na koniec wpadniemy do stanu Floryda, popływamy na bagnach, odwiedzimy Sea World i wreszcie zakończymy na Key West. Po drodze będzie wiele atrakcji, a cała podróż będzie niezapomniana.

Dokładny plan wycieczki z terminami wyjazdu będzie opracowany wkrótce

Czas: do 19 dni.

A potem do Australii Zachodniej (niedocenianej, ale wspaniałej), będziemy realizować I część „Australian Loop”: od Perth do Adelajdy, choć pojedziemy trochę zygzakami. To będzie trasa dla osób naprawdę lubiących przygodę, nie marudzących i otwartych na świat. To będzie podróż pełna atrakcji i przygód, taka trafia się raz w życiu. Zgodnie z moimi zainteresowaniami, koło Adelajdy odwiedzimy miśki Koale. Po drodze będą wyspy: Rottnest i Kangura, a frajdy będzie po pachy.

Program będzie opracowany niedługo.

Czas: do 24 dni

Jeśli jesteś już zainteresowany, pisz do mnie. 

W przyszłości będą też inne kierunki, ale wszystko po kolei, we właściwym czasie.

Z naszych tras będą powstawać reportaże zamieszczane dla wszystkich wielbicieli podróży właśnie w tej zakładce.

Zapraszam !

UWAGA: z uwagi na sytuację z COVID-19 i problemami transportowymi na całym świecie, nie będzie żadnej oferty wycieczki, aż do odwołania.